Klenoty-buran.cz

Sleva na hodinky značky PATTIC až 70%!

Kontakty O nás
Popis

Hodinky z limitované edice PRIM MIG15 jsou prvními leteckými primkami, které svými detaily tvoří dokonalý celek. Do jejich vývoje zasáhli přímo piloti proudových letadel, kteří se nechali inspirovat legendárním stíhacím letounem. 

Konstruktéři ELTON hodinářská při vývoji hodinek kladli mimořádný důraz na číselník. Ten je především přehledný, jednoduchý, s výraznými indexy, které pilot přečte ve zlomku vteřiny. Datumové okno záměrně na hodinkách nenajdete, aby pilota nerušilo. Design číselníku i ruček byl inspirován typickým vzhledem palubních hodin stíhačky MiG-15.

Na hodinkách byly poprve použity dvě lunety, otočné na obě strany. Vnější slouží k odpočtu 60 minut a dají se na ní přehledně měřit technologické časy, nebo časové úseky v navigaci. Vnitřní luneta s vyznačením 24 hodinového číselníku umožňuje rychlé nastavení UTC. Zářezy na lunetě odkazují na lopatky turbíny proudového motoru.

U leteckých hodinek je kladen důraz na odolnost a robustnost, aby vydržely vše, ale zároveň zůstaly relativně lehké. Při přetížení je znát každý gram navíc, proto ideálním materiálem se stal titan, ze kterého je vyrobeno pouzdro i spona. Ani ta nesmí nikde překážet, ale zároveň však spolehlivě držet hodinky na zápěstí. Korunka má tvar vzduchového otvoru na přídi letadla MIG15. Tento charakteristický detil v sobě ukrývá i kousek historie. Část materiálu korunky pochází přímo ze stíhačky a každá je tedy jedinečným originálem.   

Hodinky pohání manufakturní strojek PRIM s automatickým nátahem.  Vsazen je do vložkočíselníku ze speciálního materiálu. Ten mu poskytuje ochranu před působením permanentních magnetů v jeho okolí. Díky odpružení tak zvládne mechanický strojek všechny výzvy, kterým ho pilot během letu vystaví. Ukryt je pod víkem, které díky typickým křížovým šroubkům připomíná montážní otvor letadla. 

Na designu se podílel společně s konstrukčním týmem z ELTON hodinářská designér Lukáš Taneček. 

Součástí balení je praktický natahovač. Slouží jako stojánek na hodinky a zároveň je stále udržuje “připravené k letu”.

Vlastnosti
Čísla ciferníku arabská
Šířka náramku 22 mm
Styl moderní, sportovní, klasické, elegantní, luxusní
Vodotěsnost 100 m (10 ATM)
Barva náramku hnědá
Materiál pouzdra titan
Typ analogové
Sklíčko safírové
Spona celotitanová
Tvar pouzdra kulatý
luminescence Ano
Pro muže
Barva ciferníku černá
Materiál náramku hovězí kůže
Značka PRIM ELTON
Průměr pouzdra v mm 46
Tloušťka pouzdra 14,4 mm
Povrchová úprava tryskané
Rezerva chodu 48 hodin
Věk pro dospělé
Strojek PRIM kalibr 95 – automatický nátah

Napsat uživatelské hodnocení

Vaše údaje nebudou zveřejněny *

1 2 3 4 5