Gravírování

Gravírování

GRAVÍROVÁNÍ ŠPERKŮ A HODINEK

Víte, jak lze jednoduše vytvořit originální šperk či dárek? Vyzkoušejte možnost nechat si vyrýt či tzv. gravírovat libovolný text na šperk či hodinky. Na šperk nebo hodinky si můžete nechat vyrýt jméno, text, věnování  nebo pro vás něčím důležité datum . Budete tak mít trvalou památku, kterou vám nikdo nevezme. 

Naše služby mohou využít nejen zákazníci našeho e-shopu, či prodejen v Olomouci, Prostějově, Hradci Králové ale i pokud máte hodinky nebo šperky zakoupené jinde.

Gravírování provádíme do destiček, prstenů (vnitřní i vnější strana) a víčka hodinek

Ceník gravírování

Zboží zakoupené na některé z našich prodejen 

1. Hodinky cena 600.- do 13 znaků
    od 14 znaků je cena 45.- za znak

2. Šperky cena 300.- 

Zboží nezakoupené na našich prodejnách či eshopu

1.Hodinky cena 700.- do 15 znaků
   od 16 znaků cena 45.- za znak

2.Šperky cena 350.-

Pro rytí do hodinek a šperků používáme vysoce kvalitní gravírovací plotter s diamantovým hrotem, který je řízen počítačem. Výsledná rytina je nejen vysoce přesná, ale také neubírá z hmotnosti šperků z drahých kovů.

Co jsme schopni gravírovat?

Prsteny

Jsme schopni provést rytinu či tzv. gravírování na všechny typy a velikosti prstenů ! Může se jednat o zlaté či stříbrné prsteny. Pokud si u nás zakoupíte snubní prsteny, gravírování provádíme zdarma ! 

Hodinky

Rytinu jsme schopni provést do hodinek z naprosté většiny materiálů např. ocel, mosaz. U hodinek je možné gravírovat do víčka hodinek. Při návrhu vhodného textu berte v potaz i velikost víčka. Ryjeme do hodinek:

·         kulatého tvaru

·         obdélníkového tvaru

·         čtvercového tvaru


Jak si objednat gravírování?

1. U každého výrobku v našem e-shopu je možné si gravírování přiobjednat jako službu navíc.

2. V případě, že již hodinky či prsteny máte a chcete pouze vyrýt vzkaz či nápis - kontaktujte nás.


Máte zájem o gravírování hodinek či prstenů? Kontaktujte nás!


CO JE TO GRAVÍROVÁNÍ?

Gravírování je technologie, která plně nahrazuje ruční rytí. Původní rytci pracovali s různě tvarovanými rydly a čakany. Vyryté nápisy byly zvýrazňovány různými kovy, např. cínem, zlatem nebo stříbrem. V současné době se již používají moderní gravírovací plottery, které jsou řízené počítačem. Právě jeden z nich používáme i pro gravírování prstenů a hodinek z naší nabídky. 

Výhodou jejich použití je velká tuhost konstrukce a vedení frézy pomocí krokových motorů - vysoká přesnost. Pro svůj pohyb používají šnekové převody a kluzná či valivá ložiska pro dosažení nejvyšší přesnosti. Velikost jednoho kroku či posunu nepřesahuje nikdy 0,05 mm/krok. U námi používaného plotteru je přesnost ještě vyšší

Pro samotné rytí se používá diamantový hrot broušený do tvaru kužele, který se netočí a při rytí napodobuje ruční rytí. Více informací o technologii gravírování najdete na tomto odkazu.

Ukázky gravírování hodinek a šperků