Sklo hodinek

Antireflexní sklo

Je schopno omezit nebo úplně odstranit odrazy světla i při přímém slunečním svitu. Je opatřeno speciální antireflexní vrstvou, která zajišťuje hladký průchod světla přes sklíčko k ciferníku. Díky tomu jste schopni bez problému přečíst informace z vašich hodinek.

 

Hardlex

Jedná se o speciální typ tvrzeného minerálního skla vyvinutého firmou Seiko. Tvrzené minerální sklo je obecně vysoce odolné vůči poškrábání.

 

Minerální sklo

Jedná se o sklo, které má díky svému složení větší tvrdost než běžné sklo. Je tak odolnější vůči poškrábání.

 

Plastové sklo

Je vyrobeno z některého z mnoha používaných plastů. Nejčastěji se však používá plexisklo (akrylát). Vyznačuje se svou pružností, která zaručuje vysokou odolnost proti rozbití. Avšak jeho optické vlastnosti nejsou takové, jako u kvalitních minerálních skel. Nejčastěji je plastové sklíčko použité u dětských hodinek pro větší bezpečnost a odolnost vůči prasknutí.

 

Safírové sklo

Je vyrobeno ze syntetického (umělého) safíru, který patří do skupiny drahokamů — nejtvrdších nerostů. Safírové sklíčko se díky tomu vyznačuje vysokou tvrdostí a tím je vysoce odolné vůči poškrábání. Sférické sklo Je vypouklé, ve tvaru čočky. Zajišťuje tak optické zvětšení ciferníku, čímž je pak tento lépe čitelný.

Pro více informací klikněte zde

Klenoty Buráň – Prostějov

Obchodní galerie Arkáda
Konečná 452/23
796 07 Držovice
www.arkada-prostejov.cz
Tel.: 582 365 499
Mobil: 724 202 307
[email protected]

Otevírací doba:
Po–Ne: 9–20 hod

Klenoty Buráň – Olomouc

Olomouc City
Pražská 255/41
779 00 Olomouc
www.occ.cz
Mobil: 733 539 187
[email protected]

Otevírací doba:
Po–Ne: 9–21 hod

MenuX

InformaceX