Klenoty-buran.cz

Sleva na hodinky značky PATTIC až 70%!

Kontakty O nás

 

Hliník

Lehký kov bílo-šedé barvy, vysoce odolný vůči chemickým látkám.

 

Karbon (uhlík)

Lehký a velice pevný přírodní materiál. Používá se pro výrobu hodinek vyžadující vysokou mechanickou odolnost.

 

Keramika

Velice odolný a pevný přírodní materiál. Obvykle jsou hodinky vyrobeny ze slinutých karbidů kovů (slitiny uhlíku a kovů).

 

Kevlar

Jedná se o speciální textílii utkanou z polyamidových vláken. Kevlar vyniká vysokou pružností a pevností v tahu. Náramky hodinek vyrobené z tohoto materiálu jsou velice odolné proti přetržení nebo utržení.

 

Kůže

Jeden z nejpoužívanějších materiálů pro výrobu řemínků hodinek.

 

Mosaz

Jde o slitinu mědi a zinku. Svou barvou připomíná zlato.

 

Ocel

Také nerezová ocel (stainless steel). Jeden z nejpoužívanějších kovů při výrobě hodinek. Často se tento materiál povrchově upravuje.

 

Plast

Umělý materiál, použitelný zejména k výrobě řemínků hodinek. Pro drtivou většinu lidí je antialergenní. Záleží však na druhu použitého plastu.

 

Pryž

Pružný a voděodolný materiál získávaný z přírodního nebo umělého kaučuku. Jde o velice odolný materiál používaný zejména pro výrobu sportovních hodinek.

 

Silikon

Velice pružný a tepelně odolný polymerový materiál na bázi křemíku. Jeho vlastnosti jsou podobné jako u pryže. Vyrábí se z něj silikonové hodinky.

 

Textil

Látka vyrobená z přírodních nebo umělých vláken spletených do tkaniny. Používá se k výrobě řemínků hodinek. Textil vyniká velice nízkou hmotností.

 

Titan

Jeden z nejkvalitnějších a nejoblíbenějších kovů. Je velice tvrdý a zároveň lehký. U obrovské většiny lidí nevyvolává alergickou reakci. Je tedy hojně vyhledávaný alergiky na ostatní kovy nebo jiné materiály.

 

Platina

Ušlechtilý drahý kov o vysoké hmotnosti. Používá se zejména pro povrchové úpravy ostatních kovů.

 

Zlato

Drahý kov žluté barvy. Nejčastěji se k výrobě komponentů hodinek používá 18karátové válcované zlato, které je tvrdší. Obecně patří zlato do skupiny měkčích kovů a je náchylnější ke vzniku oděrek a škrábanců.


Pro více informací klikněte zde