Klenoty-buran.cz

Sleva na hodinky značky PATTIC až 70%!

Kontakty O nás

Nejspíš jste jako většina lidí měli jedny nebo dvoje hodinky, které jste naprosto milovali, ale jednoho dne se v nich vybila baterie. S největší pravděpodobností jste je potom odložili někam do šuplíku nebo krabice, s tím, že u nich časem vyměníte baterii. Času máme dnes všichni pomálu a tak je možné, že jste si cestu do klenotnictví naplánovali, ale zkrátka k ní nedošlo a na vašich hodinkách se akorát hromadí prach.

Hodinky Citizen Eco-drive, to je něco jiného. V kolekcích najdete nádherné kousky, které vám určitě padnou do oka, a hlavně, u kterých se už nikdy nebudete muset starat o náklady a nepříjemnosti spojené s výměnou baterie. Hodinky Eco-Drive jsou odolné, spolehlivé a obsahují baterii, která vydrží déle než jakákoliv jiná.

Co je Eco-Drive?

Eco-Drive je technologie, kterou hodinky Citizen využívají k získání a využití energie z jakéhokoliv zdroje světla. Technologie může fungovat bez ohledu na to, zda používáte umělé nebo přirozené světlo. Obsahují dobíjecí lithium-iontový článek, který se stará o uložení energie. Baterii lze tímto způsobem nabíjet nepřetržitě.

Citizen Eco Drive

Stručná historie hodinek Eco-Drive

Citizen je jednou z předních hodinových světových značek. K její cti je třeba říct, že jde o praotce analogového quartzového strojku, který vyžaduje světlo pro chod hodinek. Společnost tuto technologii založila už roku 1976 a v dnešní době se jí říká Eco-drive. Světu byly tyto hodinky představeny poprvé v roce 1996 a ztělesňovaly četné technologické pokroky ve srovnání s jinými hodinkami na solární pohon, které byly v té době k dispozici. Tato špičková technologie eliminovala potřebu velkých a nápadných napájecích strojků, ale využívala elegantní a decentní design.

Konceptem těchto hodinek byl strojek Eco-Drive kalibru 7878. Byl první svého druhu a umožňoval montáž solárních článků pod ciferník. Ciferník je totiž dostatečně průsvitný, aby skrz něho mohlo procházet světlo, které pohání strojek a nabíjí baterii.

Důvody, proč si pořídit Eco-drive hodinky

Existuje spousta důvodů, proč se vám hodinky Eco-drive vyplatí. Tady jsou některé z nich.

1. Nebudete se muset starat o výměnu baterií

Běžným hodinkám s quarzovým strojkem odejde baterie po 2-3 letech. Následuje tedy nutnost zajít s nimi do hodinářství a nechat si baterii vyměnit. Spousta lidí ale na tento úkon nemá čas, zapomene na něho nebo se jim zkrátka nechce. A tak hodinky dřímají roky v zásuvce nočního stolku. Tento problém u hodinek Eco-drive nehrozí.

2. Dlouhá výdrž plně nabité baterie

Nepřetržité vystavení jasnému světlu zajistí, že vaše hodinky budou fungovat dobře neustále. Hodinky Citizen spotřebují ke svému provozu zanedbatelné množství energie, takže její doplnění nezabere mnoho času. Pokud je ale uložíte na tmavé místo, nemusíte se obávat, že by se brzy vybily. V plně nabitém režimu vydrží v závislosti na modelu mezi 45 dny až 5 lety. Většina hodinek Eco-drive je vybavená rezervou chodu, který činí 180 dní. Baterie běží na sekundární (uloženou) energii.

3. Po režimu spánku okamžitě ukážou správný čas

Pokud budou hodinky delší dobu bez světla, některé modely se na určitou dobu uchýlí do režimu spánky a jejich ručičky se přestanou pohybovat. Vnitřní strojek však bude i nadále přesně sledovat čas. Když je pak nakonec vytáhnete na světlo boží, ručičky se ihned přesunou do správné polohy a obnoví měření času jako obvykle. Této funkci se říká rychlý start a hodinky Eco-drive jsou díky ní extrémně nenáročné na údržbu. Můžete je nechat řekněme 3 měsíce v šuplíku, a jakmile je vyndáte a vystavíte světlu, okamžitě ukáží správný čas.

4. Dobíjí je přirozené i umělé světlo Hodinky Citizen s pohodem Eco Drive

Určitě se nemusíte obávat, že by byl pro pohon hodinek nutný pouze sluneční svit. Umí se dobíjet nejen ze slunce, ale i prostřednictvím umělého nebo tlumeného světla. Jen si dávejte pozor, abyste hodinky nevystavili příliš vysokým teplotám. Neměla by přesáhnout 60 °C, jinak byste je mohli poškodit. Pokud tedy plánujete dobíjet hodinky na palubní desce vašeho auta nebo prostřednictvím žárovky vzdálené méně než 50 cm, či žárovky halogenové, není to dobrý nápad.

5. Jsou šetrné k přírodě

Likvidace odpadu z baterie hodinek je komplikovaná. Když budete užívat klasické hodinky, každé 2-3 roky jednou z nich přispějete na skládku. Za život to dělá slušné číslo na jednoho člověka. Díky Eco-drive systému chráníte životní prostředí, a pokud je pro vás ekologie důležitá, pak může být tento typ hodinek s ekologickým pohonem vaší volbou.

6. Vydrží desítky let

Dobíjecí baterie v hodinkách může žít až 40 let. Kapacita nabití však může stářím modelu klesat. Přesto však může článek stále podat 80 % výkonu. Užité materiály jsou špičkové a o jejich kvalitu se nemusíte bát.

7. Levnější alternativa automatických hodinek

Tzv. automaty jsou oblíbenou volbou všech, kteří ctí tradiční hodinářské řemeslo a hledají hodinky, které nepotřebují měnit baterii. Jakmile je nasadíte na zápěstí a pohybujete s ním, automaticky se natahují a strojek tak není nutné natahovat ručně. Hodinky Eco-drive sice baterii mají, ale svým způsobem jsou automatickým modelům podobné - o dobíjení se nemusíte starat. Cenově pak vycházejí levněji

8. Značka s tradicí

Japonská značka Citizen vyrábí hodinky už od roku 1924. Má tedy za sebou víc jak stoletou tradici a může se pochlubit nadmíru kvalitními hodinkami. Modely Citizen pořídíte za rozumnou cenu, ačkoliv nabízí kvalitní materiály, řemeslnou zručnost a krásný design. Veškeré hodinky Eco-drive mají silné pouzdro z nerezové oceli a sklíčko odolné proti poškrábání. Vyčnívají nad ostatními také z hlediska designu. Z jejich nádherného klasického vzhledu vyzařuje originalita, kterou však snadno zkombinujte s vaším stylem oblékání i náladou. Hodinky jsou nádherně řemeslně zpracované, bytelné a voděodolné.

Vyberte si z hodinek Citizen Eco-drive ty vaše a objednejte si je ještě dnes. Jsou dostupné v mnoha pánských i dámských variantách.