Klenoty-buran.cz

Sleva na hodinky značky PATTIC až 70%!

Kontakty O nás

portovních hodinek na trhu najdete opravdu široké množství. Můžete si pořídit hodinky s měřením tepové frekvence, speciální hodinky na běh, chytré hodinky, outdoorové hodinky, hodinky potápěčské, terénní a spoustu dalších. O jejich funkce se proto zajímejte s ohledem na sport, pro který je budete užívat nejvíce. Mít v hodinkách stopky, měřič tepu či počítadlo kroků je dneska už skoro základ. Co ale funkce, které už tak časté nejsou? Pojďte se s námi podívat na zajímavé funkce sportovních hodinek, o kterých jste možná ještě neslyšeli.

Nejen profesionální sportovci, ale i aktivní lidé nebo cestovatelé přísahají, že sportovní hodinky jsou samy o sobě složitým malým mikrokosmem. Jsou k dispozici nejen ve všech cenových kategoriích, ale také s řadou funkcí. Dnes už se navíc nejedná pouze o hodinky analogové nebo digitální, ale i o ty chytré, tzv. smartwatch. S každou další řadou a generací přicházejí s novými a propracovanějšími funkcemi. Všechny mají ale společný cíl - pomáhají sportovcům efektivněji trénovat, žít zdravěji a také minimalizovat riziko.


Pokročilé funkce sportovních hodinek

Některé funkce sportovních hodinek vás možná překvapí. Které to jsou?


Nástroj RealTime Stamina 

Touto speciální funkcí oplývají hodinky Garmin. Jedná se o systém, který umožňuje sledovat a řídit námahu během sportovní aktivity. Na základě pozorovaných výsledků vám pak hodinky pomohou optimalizovat spotřebu energie a vyhnout se příliš brzké únavě. Zkrátka a dobře dokážou odhadnout, kolik energie v těle zbývá a naučí vás, jak u sportování nepřepálit start.


Měření nadmořské výšky

Některé outdoorové sportovní hodinky oplývají funkcí výškoměru. Jak to funguje? Mají v sobě zabudovaný speciální senzor, který jim pomáhá sledovat, v jaké nadmořské výšce se nositel nachází. Barometrický senzor vypočítá nadmořskou výšku na základě změny tlaku vzduchu. Tuto funkci ocení hlavně turisté a milovníci pořádného výšlapu. Díky ní se ihned orientujete v terénu, víte, v jaké nadmořské výšce se nacházíte a přesně vidíte, kolik výškových metrů jste vystoupali nebo sestoupali.


Měření hluku

Některé chytré sportovní hodinky umí měřit i hladinu okolního hluku. K tomu je nutný zabudovaný mikrofon. Když okolní hluk po dobu několika minut přesáhne hranici zvolených decibelů, hodinky vás upozorní.


Měření přílivu a odlivu

Patříte mezi náruživé plaviče a milovníky vodních sportů? Ať už rádi brázdíte přehrady na plachetnici nebo milujete surfování, oceníte funkci přílivu a odlivu. Na základě údajů o aktuálním čase, fázi měsíce a zeměpisné šířky a délky jsou hodinky schopné vypočítat, kdy nastane příliv a kdy odliv na místě, kde se právě nacházíte. Můžete se tak připravit na zvedající se mořskou hladinu. Máte v plánu osídlit neobydlený ostrov, a nechcete, aby vám vlny překazily plány? Pak víte, co u hodinek hledat :)


Lodní funkce a mapy sportovních středisek

Novinkou u chytrých hodinek jsou i další lodní funkce. Dnešní hodinky zvládnou varovat v kritických situacích, třeba když se utrhne kotva nebo se ocitne muž přes palubu. Dále se můžete setkat s hodinkami, které mají uložené mapy golfových hřišť nebo lyžařských sjezdovek. No zkrátka, je toho hodně. Kdo ví, na co dalšího se můžeme v budoucnu těšit.


Sportovní hodinky

Vyberte si sportovní hodinky podle vašich preferencí

Jsou pro vás zmíněné funkce až příliš? Tomu rozumíme. I tak si však můžete prohlédnout nabídku našich sportovních hodinek, které obsahují modely základní i pokročilé. Můžeme vám doporučit třeba legendární hodinky Festina Chrono Bike, které měřily čas na Tour de France nebo potápěčské Certina DS Action Drive, které zvládnou ponor do obrovské hloubky.